Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Aktualności w Krosinie

Artykuły

 • Andrzejki

  Czary – mary, wosku lanie, co ma stać się, niech się stanie !

  Jak co roku, ostatniego dnia listopada nadchodzi cudowna, magiczna i jedyna noc w roku, kiedy świat realny łączy się ze światem magii, czarów… oraz wróżb. To noc andrzejkowa, która jest wspaniałą okazją do cudownej zabawy. Tak się bawili czytelnicy GBP w Grzmiącej  filia w Krosinie i mieszkańcy sołectwa Krosino.

  Były przepowiednie z butów, kubeczków, wróżby z zawodami, imionami, a także z kostkami do gry i kolorowymi karteczkami. Czas pomiędzy wróżbami urozmaicały tańce przy muzyce i słodki poczęstunek.

  Dziękuję Panu sołtysowi Krosina oraz osobą zaangażowanych w przygotowaniu zabawy Andrzejkowej .

  Czytaj Więcej o: Andrzejki
 • Noc Bibliotek

  "Noc Bibliotek" za nami...

  6 października 2023r. odbyła się IX Ogólnopolska Noc Bibliotek w Gminnej Bibliotece Publicznej w Grzmiącej w fili bibliotecznej w Krosinie to wielkie święto promujące czytelnictwo, które odbywało się pod hasłem ,,Absurd nie czytać”. Jak co roku zabawa była przednia, konkursy, tańce, słodka wata i słony popcorn, także coś dla miłośników grilla.

  Zapraszamy do foto relacji

  Bardzo dziękuję Panu sołtysowi Krosina i radzie soleckiej za nieocenioną pomoc w organizacji i duże zaangażowanie w tak wielkie wydarzenie jaką jest Noc Bibliotek

  Czytaj Więcej o: Noc Bibliotek
 • Dzień Kobiet w bibliotece w Krosinie

  8 Marca Dzień Kobiet - właśnie w tym dniu biblioteka w Krosinie zorganizowała spotkanie dla Pań, przy filiżance kawy i poczęstunku. Wszystkim czas minął w przyjemnej i miłej atmosferze. Dziękujemy Paniom, które świętowały razem z nami. Jednocześnie z okazji z okazji Dnia Kobiet pragniemy założyć wszystkim czytelniczkom życzenia: zdrowia szczęścia, spełnienia marzeń, niech Wam życie słodko płynie w każdej chwili i godzinie!

  Czytaj Więcej o: Dzień Kobiet w bibliotece w Krosinie
 • Ferie w bibliotece w Krosinie

  W dniach od 13 do 24 lutego 2023r. W Bibliotece w Krosinie odbyły się zajęcia feryjne dla dzieci i młodzieży.

  Biblioteka przygotowała mnóstwo ciekawych zajęć. Dzieci mogły skorzystać z zajęć plastycznych, zagrać w różnego rodzaju gry planszowe, poukładać puzzle, dowiedzieć się jak korzystać z encyklopedii i słowników. Uczestnicy zajęć słuchali i czytali utwory Juliana Tuwima i Jana Brzechwy.

  Dużym powodzeniem cieszyła się zabawa w kalambury , w której trzeba było odgadnąć postać z bajek. Codziennie w godzinach pracy biblioteki dzieci chętnie korzystały z komputerów .

  Czytaj Więcej o: Ferie w bibliotece w Krosinie

Banery/Logo

Narodowy Program Czytelnictwa
Fundacja Orange
Program Rozwoju Bibliotek
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
Narodowy Program Czytelnictwa 2.0
Biblioteka +