Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Aktualności w Krosinie

Artykuły

 • 79 rocznica wyzwolenia Krosina

  6 lll 1945r. II FB 3 KK gw

  "Oddział kawalerii atakowały Krosino od strony Grzmiącej. Walki w tym regionie trwały trzy dni. Obrona niemiecka zorganizowana była na południowo-zachodnim skraju wsi wzdłuż rzeki Parsęty. Broniły się oddziały korpusu niemieckiego SS "Tettau", które poniosły duże straty i wycofały się na północ."

  Czytaj Więcej o: 79 rocznica wyzwolenia Krosina
 • Kolorowa zima

  Kolorowa zima w bibliotece w Krosinie. Pamiętajmy, że zima wcale nie musimy na się kojarzyć z  odcieniami szarości. Intensywne kolory doskonale będą kontrastować ze śnieżną aurą i dodadzą nam uśmiechu.

  Czytaj Więcej o: Kolorowa zima
 • Andrzejki

  Czary – mary, wosku lanie, co ma stać się, niech się stanie !

  Jak co roku, ostatniego dnia listopada nadchodzi cudowna, magiczna i jedyna noc w roku, kiedy świat realny łączy się ze światem magii, czarów… oraz wróżb. To noc andrzejkowa, która jest wspaniałą okazją do cudownej zabawy. Tak się bawili czytelnicy GBP w Grzmiącej  filia w Krosinie i mieszkańcy sołectwa Krosino.

  Były przepowiednie z butów, kubeczków, wróżby z zawodami, imionami, a także z kostkami do gry i kolorowymi karteczkami. Czas pomiędzy wróżbami urozmaicały tańce przy muzyce i słodki poczęstunek.

  Dziękuję Panu sołtysowi Krosina oraz osobą zaangażowanych w przygotowaniu zabawy Andrzejkowej .

  Czytaj Więcej o: Andrzejki
 • Noc Bibliotek

  "Noc Bibliotek" za nami...

  6 października 2023r. odbyła się IX Ogólnopolska Noc Bibliotek w Gminnej Bibliotece Publicznej w Grzmiącej w fili bibliotecznej w Krosinie to wielkie święto promujące czytelnictwo, które odbywało się pod hasłem ,,Absurd nie czytać”. Jak co roku zabawa była przednia, konkursy, tańce, słodka wata i słony popcorn, także coś dla miłośników grilla.

  Zapraszamy do foto relacji

  Bardzo dziękuję Panu sołtysowi Krosina i radzie soleckiej za nieocenioną pomoc w organizacji i duże zaangażowanie w tak wielkie wydarzenie jaką jest Noc Bibliotek

  Czytaj Więcej o: Noc Bibliotek

Banery/Logo

Narodowy Program Czytelnictwa
Fundacja Orange
Program Rozwoju Bibliotek
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
Narodowy Program Czytelnictwa 2.0
Biblioteka +